Markprøven 2009
|
Hold 1 : Dommer Uffe Jacobsen |
|
|
|
|
|
Terrænleder : Leif Nielsen |
|
|
|
|
|
|
Åbenklasse |
|
|
|
|
|
1 |
John Petersen |
Ruhår |
Mille |
31-10-2002 |
3.pr. |
|
2 |
Ole Nielsen |
Ruhår |
Freja |
20-03-2006 |
0 |
|
3 |
Ervin Thomsen |
Kl. M. |
Tax |
09-07-2004 |
0 |
|
4 |
Hans Lau |
Kl. M. |
Miki |
24-05-2006 |
2.pr. |
|
5 |
Søren Kronborg |
Korthår |
Dina |
10-07-2005 |
1.pr. |
|
6 |
Lars Koch |
Korthår |
Buster |
26-02-2005 |
0 |
|
7 |
Jørn Eskesen |
Ruhår |
Cosmo |
19-04-2007 |
1.pr. |
|
8 |
Jesper Boldsen |
Kl. M. |
Luna |
12-07-2000 |
ikke mødt |
9 |
Andreas Langpapp |
Langhår |
Tyson |
28-02-2003 |
2.pr. |
|
10 |
Steen Nielsen |
Ruhår |
Vaks |
20-01-2007 |
3.pr. |
|
11 |
Per Ivanhoe |
Ruhår |
Gus |
06-06-2006 |
1.pr.yngete match. |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hold 2 : Dommer Søren Kristian Madsen |
|
|
|
|
Terrænleder : Brian Kring og Michael Sanner |
|
|
|
Unghunde |
|
|
|
|
|
13 |
Hjalmer Nielsen |
Visla |
Eos |
10-06-2007 |
0 |
|
14 |
Jens Nielsen |
Ruhår |
Amanda |
04-08-2007 |
1.pr. |
|
15 |
Anders Tofft |
Kl. M. |
Balder |
24-05-2007 |
ikke mødt |
|
16 |
Arne Laursen |
Ruhår |
Duco |
17-01-2008 |
1.pr. |
|
|
Åbenklasse |
|
|
|
|
|
17 |
Berit Mikaelsen |
Ruhår |
Maggie |
12-12-2006 |
1.pr.bedste tæve |
18 |
Søren Bekker |
Ruhår |
Kivi |
27-02-2006 |
0 |
|
19 |
Annette Laursen |
Ruhår |
Virak |
04-06-2004 |
1.pr. |
|
20 |
Brian Kring |
Ruhår |
Kato |
30-10-2005 |
3.pr. |
|
21 |
Kim Lybker |
Langhår |
Anjoe |
02-12-2005 |
0 |
|
22 |
Michael Sanner |
Ruhår |
Houston |
28-08-2007 |
0 |
|
23 |
|
|
|
|
|
|
|
Hold 3 : Dommer , Orla Didriksen |
|
|
|
|
Terrænleder: Lars Mikaelsen |
|
|
|
|
Unghunde |
|
|
|
|
|
24 |
Henrik Hvilsted |
Korthår |
Nemo |
23-05-2007 |
0 |
|
25 |
Morten Ruggaard |
Langhår |
Cille |
21-10-2007 |
0 |
|
26 |
Finn Larsen |
Ruhår |
Skip |
01-11-2007 |
0 |
|
27 |
Holger Pedersen |
Langhår |
Ghina |
01-11-2007 |
1.pr. |
|
28 |
Betina Storgaard |
Korthår |
Bella |
17-07-2007 |
1.pr.Pokal |
29 |
Vibeke Gude |
Ruhår |
Minja |
09-07-2007 |
1.pr. |
|
|
Åbenklasse |
|
|
|
|
|
30 |
Gunnar Therkildsen |
Gl. Dansk |
Mingus |
12-12-2006 |
0 |
|
31 |
Holger Pedersen |
Langhår |
Bine |
06-07-2002 |
1.pr. |
|
32 |
Morten Ruggaard |
Langhår |
Fenja |
15-02-2006 |
0 |
|
33 |
John Okholm |
Korthår |
Cedo |
23-04-2003 |
1.pr.Pokal |
Prøveleder Peter Jensen og dommerne Orla Didriksen, Uffe Jacobsen, Søren-Kr. Madsen
Unghunde
Åben klasse
Se flere foto her:
|